فرمول موفقیت رو یاد بگیر

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. سایت فوق با کامل ترین و بروزترین طرح های توجیهی و کارآموزی پاسخگوی نیازهای شما عزیزان است، امیداست رضایت کامل شما تبلیغ ما باشد.

چالشهاي مسكن و تراكم ساختماني 53 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 80

 

مقدمه :

امروزه در اكثر نقاط دنيا ساخت و ساز ساختمان با روشهاي گوناگون انجام مي شود به ويژه در ساختمانهاي كم طبقه استفاده از مصالحي غير از فولاد و بتن بسيار رايج شده كه اين امر به دلايل مختلفي از جمله:صرفه جويي اقتصادي در هزينه و همچنين در منابع،سبك سازي ساختمان به خاطر مقاومت در برابر زلزله،صرفه جويي و استفاده بهينه از انرژي،استفاده راحت تر و مزاياي بيشتر براي كاربر و …

در اين جزوه به مقالات ارائه شده در سمينارهايي كه در سالهاي 80-81 برگزار شده و بيشتر به مسائل مطرح شده در مربوط است،اشاره اي خواهد شد.

در ابتدا نگاهي به متاواي با عنوان چالشهاي مسكن و تراكم ساختماني از مهندس مسعود معتمدي مي اندازيم . «توسعه را فرايندي متعادل و پيوسته تعريف كرده اند كه نيازمند دگرگونيهاي ساختاري در مقاطع زماني ميان مدت و بلند مدت است.چنين فرايندي با رشدي پايدار مترادف است و هر نوع حركت مقطعي و پرشتاب ضد توسعه محسوب مي شود و زمينه اي براي برقراري ركودهاي بعدي فراهم مي كند«در واقع جمله فوق هدف نويسنده را از ارائه مقاله بيان مي كند:رشد پرشتاب در بخش مسكن در سالهاي اخير در كشور تك محصولي مثل ايران كه اغلب بخشهاي توليدي آن به دليل نبود زير ساختهاي لازم براي سرمايه گذاري بي رونق مي باشند مي توانند سبب بي ثباتي و ناپايداري، نوعي وازدگي،كم كاري و بيماري هلندي (منظور مسائل ناشي از فراواني بيش از حد ارز يا هر منبع ديگر در يك جامعه يا به بيان ديگر عرضة مازاد بر تقاضا است)شود – در كشور ما شتاب در سالهاي 60-1359و 75-1374 و 80 – 1378 و ركود در سالهاي 69-1367 و 77-1376 پيش آمده اند.

در ادامه مقاله رونق يافتن در سالهاي 80-1378 مورد بررسي قرار گرفته:

طي سالهاي 80-1378 بخش مسكن از رشدي 15 درصدي در سطح ملي برخوردار بوده كه در مقايسه با رشد 2 تا 3 درصدي خانوارها در سطح ملي،طبعاً رشد بالايي است.دليل اين امر را مي توان در رونق يافتن هر چه بيشتر فروش تراكم مازاد ساختماني دانست.

همچنين سرمايه گذاري بيش از حد نياز در تهران و توليد كمتر از تقاضاي بازار در مناطق ميان درآمد و كم درآمد مثل استان لرستان شده نيز نمي توان مفيد باشد.

در ادامه مقاله انتقاد از نبود حمايت از انبوه سازي و صاحبان املاك و كم اهميت بودن تراكم و جمعبندي و پيشنهادات مطرح شده است.

مقالة بتن سبك و عايق بتا استايرين از خانم ميترا پورمهر به معرفي نوعي بتن سبك به نام بتااستايرين پرداخته است:

بهره گيري از بتن سبك داراي مزاياي فني و اقتصادي زياد و هم داراي محدوديتهاي مهمي مثل پايين بودن مقاومت هاي برشي و كششي و …، عدم درگيري مناسب مفتول‌ها و مانند آن در بتن،جمع شدگي زياد و…مي باشد.بطور كلي بتااستايرين گونه‌اي خاص از بتن هاي EPS‌محسوب مي شود.

در بتن نوع EPS ، گرانولها يا خرده هاي دامنه بندي شده و بسيار سبك پلي استايرين (به نام يونوليت)در ملات بتن با روشهايي خاص در حالت نوعي اموسيون و شناور نگه داشته شده اند – به اين ترتيب مي توان به بتن هاي سبك و عايق (با وزن حجمي خشك برابر يا كمتر از 800)دست يافت.اين گروه از بتن ها در جهان شناخته شده اند و به ويژه در كشورهاي پيشرفته


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,300 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file740_1193220_5494.zip48.4k